Grafen

Wszystko Czego o nim nie wiesz

Bez kategorii

Ogłoszono pierwszą produkcje grafenu w Polsce

kratWczoraj, 18 grudnia, spółka Nano Carbon ogłosiła, że będzie prowadzić produkcję grafenu na skalę przemysłową, jako pierwsza na świecie. Przy ogłoszeniu obecny był premier Donald Tusk. Wygląda na to, że Polacy, jak na razie prowadzą w tym technologicznym wyścigu. Niedawno pisałem o rewolucji produkcji, teraz już wiadomo, że dzięki niej badacze z ITIME na czele z dr inż. Włodzimierzem Strupińskim, zaczną prowadzić masową produkcje.

Grafen ma wiele niesamowitych właściwości a naukowcy wymyślają jego coraz nowsze zastosowania w prawie każdej dziedzinie życia, od medycyny, przez optykę, po motoryzację. Jako pierwszy zostanie on najprawdopodobniej wykorzystany, jako nowej generacji wyświetlacze dotykowe. Jest on wydawany w postaci płatów – warstwa atomów węgla jest nanoszona na polimerową powłokę. Kosztuje on obecnie 300 dolarów za centymetr kwadratowy, a klientami firmy będą najprawdopodobniej głównie laboratoria badawcze.

To ogromne zwycięstwo , które nie jest snem, to rzeczywistość. Sukces ten powinien się przeobrazić w sukces biznesowy. Oby Polacy rozwijali się w tym kierunku i nie mieli sobie równych. W takich okolicznościach jesteśmy wstanie zabłysnąć jako naród, który zrewolucjonizował grafen.

2 Comments

  1. Janek

    A skończy się jak ze zderzakami pochłaniającymi energię, czy innymi polskimi wynalazkami. Politycy się wkrochmalą, wprowadzą sobie ustawę, zrobią szwindel, rąbną kasę i zarabiać na cięzkiej pracy naukowców będą inne kraje!

    Aż przykro, jak się pomyśli..

  2. Damian

    Boje się że unia europejska znów wprowadzi dyrektywy ograniczające naszemu państwu na rozwój. Miejmy nadzieje, że pozwolą Polsce na wybicie się. :) Choć prosze pamietac ze jesli Tusk karze placic duze podatki za ten surowiec to jego koszty wzrosną. Inne kraje zaczna go produkowac taniej i znow ta szansa wypadnie nam z rąk.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén